ROZWIĄZANIA ODCIĄGOWE

Warsztaty motoryzacyjne

Odprowadzanie spalin

+ Rozwiązania zorientowane na klienta dla wielu zastosowań

+ Doskonała obsługa

+ Krótkie terminy dostaw

+ Ponad 50 lat sukcesów na rynku

+ Niezawodny partner wyspecjalizowanego handlu

Spalin

Kiedy warsztat samochodowy naprawia samochód, przewoźnik naprawia ciężarówkę lub wykonawca robót budowlanych koparkę rowów, często używane są produkty Geovent. Nasza szeroka gama zwijaczy węży zapewnia, że użytkownik zawsze ma pod ręką wąż, gdy istnieje potrzeba wydajnego odprowadzania spalin. Nasze rozwiązania w zakresie kanałów kanałowych są łatwe i elastyczne w wyposażeniu, np. tak, aby spaliny z ciężarówek i innych pojazdów były łatwo odprowadzane u źródła. Rezultatem profesjonalnych rozwiązań Geovent jest miejsce pracy, które zapewnia lepsze środowisko pracy dla mechaników, z czystym powietrzem i bez węży leżących na podłodze.

Dzięki profesjonalnemu rozwiązaniu odciągowemu klienci mają wrażenie profesjonalnego i dobrze prowadzonego warsztatu naprawczego.

Wozy strażackie i inne pojazdy ratownicze z silnikami wysokoprężnymi potencjalnie emitują zanieczyszczenia wewnątrz remizy. W nagłych przypadkach częstość oddechów strażaków wzrasta w wyniku stresu i pośpiechu, a ponadto wdycha się więcej zanieczyszczeń, co zwiększa ryzyko uszkodzenia ciała.

Nasze systemy odciągu spalin z wozów strażackich i pojazdów ratowniczych oferują skuteczne rozwiązanie. Zalecane są różne systemy – należy dostosować system do charakterystyki i wielkości wozów strażackich, remiz itp.

Emisje spalin z silników diesla muszą być zawsze wychwytywane na wylocie rury wydechowej. Odciąg spalin musi pracować z podciśnieniem, a urządzenia być zaprojektowane w taki sposób, by w najwyższym możliwym stopniu wychwytywać gazy spalinowe u źródła i odciągać je poza remizę.

Aby ułatwić korzystanie w nagłych wypadkach, wyciąg musi pochodzić z góry i musi znajdować się jak najbliżej rury wydechowej pojazdu.

Przykładem skutecznego rozwiązania jest system wyciągowy, który automatycznie uruchamia wentylator po włączeniu alarmu i rozłącza się, gdy pojazd opuszcza remizę.

Przewodnik po ekstrakcji

Ta tabela sugeruje, jakiej ilości powietrza należy użyć,
w zależności od zastosowania.

Proces Przepływ powietrza na wylot
[m³/h]
Wymiar węża [mm] Prędkość powietrza w kanale po stronie niefiltrowanej [m/s]
Odpowiednie produkty Geovent
Pył szlifierski 150 ø80 20 – 25 Ramiona ASA, wentylatory MEF i MHF, filtr GFB2, jednostki HVU
Dymy spawalnicze 1.000 ø160 10 – 15 Ramiona ASA, ESA i Wing, filtr GFB2, wentylatory MEF i MSFG
Silniki na gaz wydechowy <3.0L 400 ø100 10 – 15 Zwijacze węży GTE i GTS, kanał kanałowy, MEF, MSFG
Silniki na gaz wydechowy >3.0L 1.000 ø150 10 – 15 Zwijacze węży GTE i GTS, kanał kanałowy, MEF, MSFG
Spaliny z pociągów 2.000 – 6.000 ø200 – ø400 10 – 15 Dostępne są bębny węża Ø200 i Ø250mm. Okap stały lub teleskopowy jest stosowany w aplikacjach ø315 i ø400mm
Spaliny z pojazdów uprzywilejowanych
Mniejsze pojazdy
400 – 600 ø125 10 – 15 System szynowy MRS, system szynowy MRSP, system szyn PRS
Spaliny z pojazdów uprzywilejowanych
Większe pojazdy
1.000 ø150 10 – 15 System szynowy MRS, system szynowy MRSP, system szyn PRS

Dlaczego warto wybrać Geovent?

Nasza firma istnieje od ponad 50 lat i posiada
pasja do technologii ekstrakcji i filtracji.

Rozwiązania zorientowane na klienta dla wielu zastosowań

W oparciu o potrzeby każdego klienta znajdujemy skuteczne i opłacalne rozwiązania

Doskonała obsługa

Nasi sprzedawcy techniczni wewnętrzni i zewnętrzni są gotowi do obsługi, a my oferujemy różne dokumenty online.

Krótkie terminy dostaw

Dzięki dobrze zaopatrzonemu magazynowi surowców i wyrobów gotowych jesteśmy w stanie dostarczyć w krótkim czasie po otrzymaniu zamówienia.

Niezawodny partner wyspecjalizowanego handlu

Ściśle współpracujemy z instalatorami i dystrybutorami na terenie całego kraju, wspierając ich doradztwem i dokumentacją odpowiadającą ich potrzebom.

Krótki film o spalinach

Film pokazuje przykład, jak szybko nasz system wyciągowy jest odłączany, gdy pojazdy ratunkowe opuszczają garaż

Asortyment produktów

Poniżej znajdziesz niektóre z naszych znanych i uznanych produktów ekstrakcyjnych.

Kliknij produkty, aby dowiedzieć się więcej lub odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać przegląd całej naszej oferty.

Suction channel duct for exhaust gas extraction

Przewód kanałowy

Kanał kanałowy typu 35. Elastyczne i wydajne rozwiązanie do stosowania w różnych sytuacjach. Dostępna jest szeroka gama akcesoriów.

Dysze wydechowe

Szeroki wybór dysz, umożliwiających podłączanie węży do rur wydechowych samochodów osobowych, ciężarowych, ładowarek kołowych, maszyn gąsienicowych, wozów strażackich, cystern i innego rodzaju pojazdów.

Extraction arm with internal carrying arm.

Ramię WING

Ramię odciągowe z wewnętrznym ramieniem nośnym. Wymiary: ø160 i ø200 mm. Długość: od 2 do 9 m.

HVU

HVU

Nasze jednostki podciśnieniowe, przeznaczone do zastosowań przemysłowych i ciężkich, są używane do przygotowania samochodów, odsysania pyłu szlifierskiego, spawania z odsysaniem przy palniku itp. Dostępne są różne warianty.
Ciśnienie: do 35.000 Pa
Wydajność powietrza: do 2.600 m³/h

Wentylator LEF-MEF

Wentylator LEF-MEF

Wentylator odciągowy. Odporna na korozję. Energooszczędny. Przepływ powietrza: od 700 do 24.100 m³/h. Ciśnienie: od 200 do 4500 Pa

Ramię odciągowe do usuwania oparów kleju

Opary kleju

Rozwiązania odciągowe do kleju i innych oparów oparte na systemie ramienia WING Ramię odciągowe do usuwania oparów kleju Ramię odciągowe

Nasi klienci

Obsługujemy dużych i małych klientów na całym świecie i oferujemy Państwu
możliwość skontaktowania się z nimi i uczenia się na ich doświadczeniu w pracy z nami.

"Geovent oferuje wysokiej jakości duńskie produkty.
Usługa jest na najwyższym poziomie z szybką dostawą i pomocą, gdy jej potrzebujemy. "

Jesper V. Jensen
Stenhøj

"Geovent ma doskonałą ekstrakcję, dają nam super porady, które dają doskonały wynik."

Sámal Trolle
Sp/f Włoki skalne

Czekamy na Ciebie
osobiście, telefonicznie lub online

Wyślij nam wiadomość teraz, a my skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie.

Salesteam_2023

Ekstrakcja spalin: wydajne rozwiązania dla zdrowszego miejsca pracy

Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających zdrowsze i bezpieczniejsze miejsce pracy, ekstrakcja spalin powinna znajdować się wysoko na liście. Gazy spalinowe są szkodliwe zarówno dla pracowników, jak i środowiska, a właściwe wydobycie ma kluczowe znaczenie dla zgodności z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

W Geovent oferujemy szeroką gamę systemów odciągu spalin, które mogą zaspokoić specyficzne potrzeby Twojego miejsca pracy. Przykładem tego mogą być nasze bębny do zwijania węży GTS i GTE, produkujemy je w różnych długościach i średnicach, dzięki czemu nadają się do wszystkiego, od motoroweru / skutera do warsztatów naprawczych i konserwacyjnych pociągów z silnikiem wysokoprężnym. Nasz zespół ekspertów oceni Twój zakład i zaleci najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojej działalności, zapewniając bezpieczny i wydajny system.

Nasze systemy odciągu spalin zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie usuwać szkodliwe opary i gazy z miejsca pracy, spaliny, dymy spawalnicze, kurz, dym i toksyczne szkodliwe substancje. Dzięki naszej innowacyjnej technologii możemy wydobywać gazy u źródła, zapobiegając ich cyrkulacji w powietrzu i stwarzając zagrożenie dla zdrowia pracowników.

Oferujemy różnorodne rozwiązania odciągowe, w tym stałe i elastyczne ramiona odciągowe, bębny do zwijania węży i systemy kanałów kanałowych do poruszających się pojazdów, takich jak pojazdy ratunkowe, wszystkie zaprojektowane tak, aby spełniać najwyższe standardy branżowe. Nasze systemy są łatwe w obsłudze i konserwacji, przy minimalnym czasie przestojów, dzięki czemu Twoje miejsce pracy pozostaje bezpieczne i produktywne.

W Geovent rozumiemy znaczenie zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy. Dlatego zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości systemy odciągu spalin, które są niezawodne, opłacalne i dostosowane do ich konkretnych potrzeb. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i o tym, jak możemy pomóc poprawić jakość powietrza w Twoim miejscu pracy.

Często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na niektóre z najczęstszych pytań, które otrzymujemy od klientów.
Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

Tak! Dysponujemy systemem kanałów kanałowych, przeznaczonym do poruszania się pojazdów lub ruchomych obszarów roboczych.
Posiadamy również nasze systemy PRS i MRS(G), stworzone z myślą o uruchamianiu pojazdów uprzywilejowanych w garażu i wyjeżdżaniu.

Stworzyliśmy linię specjalnie dla pojazdów ratunkowych, w których dysza wyciągowa rozłącza się automatycznie i usuwa z drogi, gdy pojazd opuszcza garaż.

Spaliny samochodowe mogą podrażniać oczy i drogi oddechowe oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia podczas wdychania. Spaliny silników napędzane węglem zawierają tlenek węgla, trujący gaz. Długotrwałe narażenie na opary oleju napędowego, zwłaszcza niebieski lub czarny dym, może prowadzić do kaszlu i duszności. Długotrwałe powtarzające się narażenie na opary oleju napędowego przez okres około 20 lat może zwiększać ryzyko raka płuc.

Spaliny mogą szybko osiągnąć szkodliwe stężenia, szczególnie z zimnych lub przerywanych silników (gdy pracują w pomieszczeniach bez wentylacji wyciągowej). Nie polegaj na katalizatorach, aby bezpiecznie uruchamiać silniki w pomieszczeniach. Są one mniej skuteczne, gdy spaliny są stosunkowo chłodne, np. z pojazdów pracujących na biegu jałowym przez długi czas lub używanych z przerwami przez krótki czas. Katalizatory nie usuwają toksycznych tlenków azotu.

Utrzymuj miejsce pracy dobrze wentylowane. Podłączyć układ odciągu spalin do rury wydechowej pojazdu na biegu jałowym, szczególnie podczas pracy w studzienki kontrolnej pojazdu. Powinien wentylować się do bezpiecznego miejsca na wolnym powietrzu – gdzie opary nie będą wciągane z powrotem do warsztatu ani wpływać na inne pomieszczenia lub osoby znajdujące się w pobliżu. Utrzymuj sprzęgła i elastyczne połączenia w dobrym stanie, aby zapobiec wyciekom. Nie należy polegać na pozostawieniu otwartych drzwi wejściowych do pojazdu, aby zapewnić wentylację, ponieważ zimą będą one zamknięte.