WIELE ROZWIĄZAŃ EKSTRAKCYJNYCH

Dym spawalniczy

wydobywanie

+ Rozwiązania zorientowane na klienta dla wielu zastosowań

+ Doskonała obsługa

+ Krótkie terminy dostaw

+ Ponad 50 lat sukcesów na rynku

+ Niezawodny partner wyspecjalizowanego handlu

Dymy spawalnicze i lutownicze

Odpowiedzialne firmy zapewniają, że opary spawalnicze i opary lutownicze są usuwane z miejsca pracy, aby chronić pracowników przed chorobami. Wynika to z faktu, że opary spawalnicze i lutownicze należą do najczęstszych przyczyn chorób układu oddechowego u pracowników przemysłu metalowego.

Spawanie i uwalnia gazy i cząstki w postaci dymów spawalniczych, ze względu na proces chemiczny, który zachodzi podczas podgrzewania materiału. Ten dym spawalniczy stanowi zagrożenie dla zdrowia pracowników, dlatego skuteczne usuwanie dymów spawalniczych w miejscu pracy jest niezwykle ważne. Opary spawalnicze mogą powodować szeroki zakres złożonych i poważnych chorób u pracowników narażonych na opary przez długi czas. Właśnie dlatego zdrowie i bezpieczeństwo pracowników powinno być na pierwszym miejscu. Odciąg dymów spawalniczych pomaga stworzyć lepsze i bezpieczniejsze środowisko pracy z korzyścią dla wszystkich.

Spawanie ramieniem GEOVENT ESA

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w usuwaniu dymów spawalniczych i lutowniczych, a nasze produkty są dostosowane do potrzeb w tym zakresie. Nasze produkty skutecznie usuwają zanieczyszczenia u źródła, minimalizując ryzyko dla zdrowia pracowników. Jednocześnie produkty są przyjazne dla użytkownika i elastyczne, dzięki czemu idealnie nadają się do różnych rodzajów miejsc pracy.

Jako przykład dostarczamy różnego rodzaju ramiona i okapy odciągowe, które można umieścić blisko źródła zanieczyszczeń. Często polecamy instalacje, które są mocowane w warsztacie i które są sterowane przez automatykę – z aprobatą W3 lub bez niej. Alternatywnie możemy zaoferować mobilne jednostki z różnymi systemami filtrowania i różnymi ramionami.

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży i pozwól nam pomóc Ci znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie.

Przewodnik po ekstrakcji

Ta tabela sugeruje, jakiej ilości powietrza należy użyć,
w zależności od zastosowania.

Proces Przepływ powietrza na wylot
[m³/h]
Wymiar węża [mm] Prędkość powietrza w kanale po stronie niefiltrowanej [m/s]
Odpowiednie produkty Geovent
Dym spawalniczy ze stali niestopowej (TIG) 1000 160 10 – 15 WING, COMPACT, MEF i GeoFilter GFB2
Dym spawalniczy ze stali niestopowej (MMA, FCA, MIG/MAG) 1000 160 10 – 15 WING, COMPACT, MEF i GeoFilter GFB2kg
Spawanie dymem ze stali stopowej (TIG) 1000 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF i GeoFilter GFB2
Stal stopowa z dymem spawalniczym (MMA, FCA, MIG / MAG) 1500 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF i GeoFilter GFB2
Dym spawalniczy aluminiowy (MIG/MAG, TIG) 1500 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF i GeoFilter GFB2
Cięcie laserowe/plazmowe W zależności od wielkości stołu do cięcia [m²] 10 – 20 MEF, GeoFilter GFB2 i GFH

Dlaczego warto wybrać Geovent?

Nasza firma istnieje od ponad 50 lat i posiada
pasja do technologii ekstrakcji i filtracji.

Rozwiązania zorientowane na klienta dla wielu zastosowań

W oparciu o potrzeby każdego klienta znajdujemy skuteczne i opłacalne rozwiązania

Doskonała obsługa

Nasi sprzedawcy techniczni wewnętrzni i zewnętrzni są gotowi do obsługi, a my oferujemy różne dokumenty online.

Krótkie terminy dostaw

Dzięki dobrze zaopatrzonemu magazynowi surowców i wyrobów gotowych jesteśmy w stanie dostarczyć w krótkim czasie po otrzymaniu zamówienia.

Niezawodny partner wyspecjalizowanego handlu

Ściśle współpracujemy z instalatorami i dystrybutorami na terenie całego kraju, wspierając ich doradztwem i dokumentacją odpowiadającą ich potrzebom.

Krótki film o odciągu dymów spawalniczych

We wszystkich rodzajach spawania bardzo ważna jest ochrona pracowników przed toksycznymi oparami. Wydajna ekstrakcja punktowa za pomocą ramienia odciągowego zapewni zdrowe środowisko pracy.

Wydobywany dym przechodzi przez wydajny filtr, który oczyszcza powietrze przed jego wypuszczeniem na otwarte powietrze.

Aby osiągnąć optymalną ekstrakcję, stosuje się wentylator chroniony przed korozją, który jest kontrolowany przez automatyczną jednostkę sterującą. W ten sposób zapewnia się, że ekstrakcja rozpoczyna się podczas spawania i że zużycie energii jest utrzymywane na minimalnym poziomie.

Asortyment produktów

Poniżej znajdziesz niektóre z naszych znanych i uznanych produktów.

Przejrzyj je lub odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać przegląd całej naszej oferty.

Kompaktowe ramię odciągowe z wewnętrznym ramieniem nośnym - teleskopowe.

Ramię COMPACT

Ramię odciągowe z wewnętrznym ramieniem nośnym – teleskopowe. Dim.: ø160 i 200. Długość: 1 do 8 m.

GeoFilter GFB2 W3 to kompletna i samoczyszcząca się jednostka filtracyjna

Filtr GFB2 W3

GFB2 W3 to jednostka filtrująca, która jest używana do różnych celów filtracji.
Przepływ powietrza do 28.800 m³/h.

Ramię ESA

Ramię odciągowe z zewnętrznym ramieniem nośnym. Wymiary: ø160 i ø200 mm. Długości: od 2 do 8 m.

Ramię ASA-4

Ramię odciągowe z zewnętrznym ramieniem nośnym. Wymiary: ø160 i ø200. Długość: od 2 do 9 m.

HVU

HVU

Nasze jednostki podciśnieniowe, przeznaczone do zastosowań przemysłowych i ciężkich, są używane do przygotowania samochodów, odsysania pyłu szlifierskiego, spawania z odsysaniem przy palniku itp. Dostępne są różne warianty.
Ciśnienie: do 35.000 Pa
Wydajność powietrza: do 2.600 m³/h

Wentylator LEF-MEF

Wentylator LEF-MEF

Wentylator odciągowy. Odporna na korozję. Energooszczędny. Przepływ powietrza: od 700 do 24.100 m³/h. Ciśnienie: od 200 do 4500 Pa

Filtr GFH i GFH PLUS

Filtr GFH i GFH PLUS jest wydajnym rozwiązaniem do filtracji pyłu i dymu. Szeroki zakres zastosowań. Przepływ powietrza do 60.000 m³/h.

Falowników

Falowników

Wysokiej jakości przetwornice częstotliwości zewnętrznej GeoDrive GD20, GD350 oraz ABB ACS-150, ACH-580.

Wentylator przenośny PM-180

Wentylator przenośny PM-180

Przenośne urządzenie przeznaczone do odciągania dymów spawalniczych, oparów itp. w miejscach i w pomieszczeniach, w których nie można zastosować stałego systemu odciągowego.

GeoFlex Weld

GeoFlex Weld

GeoFlex Weld to lekki wąż wentylacyjny z taśmy PVC odpowiedni np. do spawania, klimatyzacji, wentylacji zbiorników i ładowni itp.
Temperatura: do 60°C (krótko 110°C)
Wyciemnienie: ø80 do ø250 mm

Nasi klienci

Obsługujemy dużych i małych klientów na całym świecie i oferujemy Państwu
możliwość skontaktowania się z nimi i uczenia się na ich doświadczeniu w pracy z nami.

"Idealnie jest uzyskać pomysły na rozwiązania na stronie internetowej Geovent i uzyskać ostateczną poradę od kompetentnego zespołu sprzedaży"

Steen Lassen
Lassen Wentylacja

"Produkty Geovent działają zgodnie z oczekiwaniami, a ich dostawa jest zawsze szybka i punktualna"

Alex Gros
Econ Werkstattausrüstungs gmbh

Czekamy na Ciebie
osobiście, telefonicznie lub online

Następnie wyślij nam wiadomość teraz, szybko i bez zobowiązań, a my pozostaniemy w kontakcie.

Klaus

  ODCIĄGANIE DYMÓW SPAWALNICZYCH I DYMÓW LUTOWNICZYCH

  CO TO SĄ OPARY SPAWALNICZE I LUTOWNICZE?

  Opary spawalnicze i opary lutownicze powstają w wyniku odparowania spawanego materiału, elektrod spawalniczych i lutu oraz materiału wypełniającego użytego w procesie. Podczas spawania powstają różne substancje chemiczne, które są zarówno widoczne, jak i niewidoczne. Opary spawalnicze składają się zarówno z gazów, jak i drobnego pyłu oraz cząstek tak małych , że są opisywane jako nanocząstki. Opary mogą zawierać wiele metali, takich jak żelazo, miedź, mangan, chrom i nikiel. Nikiel, chrom i opary spawalnicze znajdują się obecnie na liście czynników rakotwórczych. To sprawia, że decyzja o odciągu oparów spawalniczych i lutowniczych jest jeszcze ważniejsza.

  ZASADY I PRAWODAWSTWO

  Przemysł metalowy stale się rozwija, a to również stawia wymagania wobec sprzętu, z którym pracuje – sprzęt musi być w stanie poradzić sobie na przykład z innowacjami w materiałach i procesach produkcyjnych. Jako właściciel firmy lub odpowiedzialny za produkcja w przemysł metalowy, ważne jest, aby nadążać za tymi zmianami, aby Pracownicy mogą być chronieni w najlepszy możliwy sposób w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak emisja dymów spawalniczych. Chociaż pracownicy jako spawacze są zobowiązani do korzystania z dostarczonego sprzętu bezpieczeństwa , obowiązkiem pracodawcy jest dostarczenie sprzętu spełniającego wymagania w danym momencie. Jeśli pracownik dowie się o problemie, który wpływa na bezpieczeństwo w miejscu pracy, musi zgłosić to swojemu pracodawcy lub przedstawicielowi ds. Bezpieczeństwa . Ważne jest, aby pracodawca i przedstawiciel ds. bezpieczeństwa zapewniali bezpieczeństwo środowiska pracy oraz aby sprzęt roboczy był zgodny z lokalnymi i krajowymi przepisami ustawowymi i wykonawczymi. Jednocześnie ważne jest również, aby przeprowadzane były regularne kontrole produktów, środowiska pracy i bezpieczeństwa, ponieważ kilka czynników może wpływać na skuteczność ekstrakcji. Mogą to być na przykład zmiany w procesach pracy, nowi pracownicy, zmiany w użytych materiałach itp. Kontrolując obszary robocze i bezpieczeństwo, można zapobiec ryzyku poważnych problemów zdrowotnych.

  ODCIĄG DYMÓW SPAWALNICZYCH I LUTOWNICZYCH

  Dobra i skuteczna profilaktyka może wyeliminować wiele poważnych problemów zdrowotnych i pomóc w stworzeniu lepszego środowiska pracy. Aby zminimalizować lub wyeliminować zagrożenia bezpieczeństwa związane ze spawaniem i lutowaniem, ważne jest, aby miejsce pracy było dobrze wentylowane. Oznacza to, że zanieczyszczenia są usuwane w miarę możliwości u źródła, zarówno w celu opieki nad pracownikiem, który jest spawany, ale także innymi pracownikami, którzy są w pobliżu. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie oceny ryzyka w miejscu pracy, aby zobaczyć, gdzie potrzebne są działania. W tym ilość dymów spawalniczych i dymów lutowniczych emitowanych. Jednak zawsze ważne jest, aby skupić się na wentylacji, bez względu na to, jak długo trwa spawanie lub ilu pracowników znajduje się w pobliżu miejsca spawania lub.

  Ekstrakcja dymów spawalniczych i lutowniczych jest często nazywana ekstrakcją procesową. Ekstrakcja procesowa może działać na kilka sposobów, w tym ekstrakcja punktowa w indywidualnym miejscu pracy. Różne opcje ekstrakcji procesowej mają jednak wspólną cechę, ponieważ wszystkie chronią przed dymami spawalniczymi i niebezpiecznymi elementami uwalnianymi do powietrza.

  Zazwyczaj opary są odprowadzane przez ramię odciągowe lub kaptur. Tworząc podciśnienie w ramieniu odciągowym i kolektorze, dym jest odprowadzany z miejsca pracy. Podciśnienie jest wytwarzane przez wentylator, który może być zamontowany bezpośrednio na ramieniu odciągowym lub na kapturze, ale często będzie montowany na końcu systemu odciągowego i często na zewnątrz.
  Filtr jest zamontowany między ramieniem odciągowym a jednostką wyciągową i wentylatorem, aby filtrować powietrze szkodliwych cząstek dymu, aby nie rozprzestrzeniały się na zewnątrz budynku.

  Oferujemy gamę produktów do ekstrakcji procesowej, w tym ramiona odciągowe, kolektory i filtry przemysłowe do oczyszczania wywiewanego powietrza. Produkty są dostępne w wielu typach i wymiarach, a my oferujemy szeroką gamę akcesoriów , aby zapewnić naszym klientom kompletne rozwiązanie.

  Często zadawane pytania

  Poniżej znajdziesz odpowiedzi na niektóre z najczęstszych pytań, które otrzymujemy od klientów.
  Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

  Oto wyciąg najważniejszych informacji:

  • Zasada DGUV 109-002: Wentylacja miejsca pracy – Instalacje wentylacyjne (dawniej BGR 121).
  • Zasada DGUV 209-077: Dym spawalniczy – odpowiednie środki wentylacji
  • TRGS 528: Prace spawalnicze
  • TRGS 560: Recyrkulacja powietrza podczas obchodzenia się z rakotwórczymi substancjami niebezpiecznymi

  Systemy odciągu dymów spawalniczych mają swoje miejsce bezpośrednio w miejscu pracy.

  Zbieranie może odbywać się za pomocą elementów zbiorczych, takich jak ramiona odciągowe, stoły odciągowe, okap odciągowy itp.

  Wybierz pomiędzy stacjonarnym lub mobilnym rozwiązaniem odciągowym, analizując zalety i wady poniżej:

  Poniższe zasady mają zastosowanie do mobilnego urządzenia odciągowo-filtrującego:

  Zalety:
  • Używaj w różnych miejscach pracy lub miejscach pracy, które są daleko od siebie
  • Niewielki nakład pracy: Plug & Play: konfiguracja – połączenie – wyodrębnienie
  • Łatwy do przenoszenia za pomocą dużych kół

  Wady:
  • Wymaga więcej miejsca w miejscu pracy – Wyższy poziom hałasu (wentylator wewnątrz)
  • Przydatny tylko do zbierania za pomocą ramienia odciągowego

  Centralna jednostka odciągowa oferuje następujące funkcje:

  Zalety:
  • Jedna jednostka odsysająca i filtrująca może obsługiwać kilka punktów ekstrakcji jednocześnie
  • Wymaga mało miejsca w miejscu pracy (oszczędność miejsca)
  • Niski poziom zanieczyszczenia hałasem w miejscu pracy
  • Mniejszy wolumen inwestycji w porównaniu z kilkoma rozwiązaniami mobilnymi
  • Może być stosowany zarówno do pracy z recyrkulacją powietrza, jak i powietrza wywiewanego (również do mediów rakotwórczych, takich jak te wytwarzane podczas spawania stali nierdzewnej)
  • Możliwość łatwiejszego dostosowania do zmieniających się wymagań
  • Nadaje się do pracy ciągłej
  • Lepsza ochrona przed iskrami

  Wady:
  • Koszty rurociągów i instalacji